9 Ekim 2013 Çarşamba

Kelimin merhemi var.

 Kelin merhemi olsa kendi başına sürerdi köşeme hoş geldiniz. Yeni yeni öğrendiğim her duyduğuma inanıp uyguladığım herkes tarafından bilinir. Kobay olarak çok kullanıldığım doğrudur. Ben yandım sizde yanmayın diye her uyguladığım güzellik , bakım ve onarım bilgilerini paylaşmaya karar verdim. İlk olarak cilt güzelliğimizi koruyalım temamız altında azcık zırvalayayım.
 Yağlı bir cilde sahipseniz benim gibi ne yapsanız etseniz yüzünüzün yada vücudunuzun herhangi bir köşesinde sivilcelerle savaşırsınız . Savaşınıza katkıda bulunacak en güzel 3 yöntemi uygulayıp galip gelebilirsiniz:

1. T bölgenizde çok yağlanma oluyorsa ; 1 tatlı kaşığı bebek pudrasına, yarım limonun suyunu sıkarak karıştırın krem kıvamına geldiğinde suyla ıslatılmış yüzünüze (göz altları hariç)maske yaparak uygulayın. Biraz yanma oluyorsa bilin ki o lanet olası yağ zerreciklerinden kurtuluyorsunuz dur. Yarım saat bekledikten sonra kesinlikle su yardımıyla temizleyin.Tahriş etmiyor cildi güvenerek uygulaya bilirsiniz  Hafta da 3 4 kez ya da her gün kullanılabilir..

2. Kuru ama sivilceli bir yüzünüz varsa ; 2 tatlı kaşığı saf
gül suyuna, 1 tatlı kaşı bebek pudrasını karıştırıp krem kıvamına getirip yüzünüze uygulaya bilirsiniz. Hem yüzü nemlendiriyor hem yumuşatıp hem de sivilceleri kurutuyor. Kesinlikle yarım saat bekletip su ile durulayın. Her gün uygulanabilir.

3. Peeling yapmak istiyorsanız da çok paralar dökmenize gerek yok: Türk kahvesini istediğiniz şeker oranında yapıp köpürte köpürte tadını çıkarta çıkarta için tek şartla  telvesi dibine çökene kadar. Dibe çöken bu telveyi ıslak yüzünüze göz altları dahil masaj yaparak uygulayın 15 ya da 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü su ile durulayın. Kuru ciltler hafta da 2 kere , yağlı ciltler ise 3 4 kere uygulaya bilirler. Bebek poposu gibi pürüzsüz ve taze bir cilde sahip olabilirsiniz. Ek olarak maden suyunun asidi kaçtıktan sonra yüzünüzü temizleye bilirsiniz kahve sevmiyorsanız.

Bu mudur ? benim cilt ile imtihanım.
Bu mudur ? sivilcelere karşı açtığım savaşım.
Bu mudur ? bebek pudrasına takmamın sebebi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder